CO JE TO HOME STAGING

Cílem Home Stagingu je udělat prodávané zboží atraktivnější. V tomto případě byt či dům. Ze stejného důvodu vám v supermarketu nasvítí ovoce, v autobazaru vypulírují auto. Vše kvůli jednomu důvodu: protože se pak lépe prodává.

Přišlo to k nám ze zahraničí, a jestliže to funguje v desítkách zemí světa, bylo by naivní si myslet, že zrovna v Česku to fungovat nebude. Funguje to!

Profesionální Home Staging není jen to, že poklidíte, jako před Vánoci. Je to přesun nábytku, vymalování, použití dekorací a mnoho dalšího. Je potřeba, aby nemovitost zaujala zájemce na první pohled a k tomu přispívá tato metoda. 

Existují určitá doporučení, podle kterých je možné postupovat. Majitel a makléř by měli společně před prohlídkou, před fotografováním bytu, domu, ze záběru fotoaparátu odkliďit vše, co se dá nazvat nepořádkem, nebo je neuspořádané. Ještě jednodušeji. Představte si, jak by daná místnost vypadala v obchodním domě IKEA a tak prostor upravte. Žádné boty v předsíni, kabáty na věšáku. Z kuchyně odstranit volně ložené nádobí, utěrky, z lednice magnetky a podobně. V ložnici ustlat, použít přehoz, dekorativní polštáře, odstranit z nočních stolků skleničky, budíky, zuby,… V obývacím pokoji naaranžovat polštáře, sklidit noviny, schovat všechny čtyři ovladače atd. V koupelně odstranit šampony, ručníky, zavěšené žínky, vyjmout děti z vany,… V dětském pokoji vše urovnat tak, jak to musí udělat děti při vánočním úklidu. Prostě pořádek, urovnané poličky, ustlat, srovnat či úplně schovat hračky atd. 

CO JE CÍLEM?

Aby bylo zboží atraktivní. Jako ovoce v supermarketu, auto v bazaru či nemovitost na fotkách a videu v inzerci na internetu. A samozřejmě při osobní prohlídce. Protože atraktivní zboží se prostě lépe prodává. A profesionální makléř tohle ví, umí a zná. Je dobré si od takového profesionála nechat poradit.

3D SCAN NEMOVITOSTI - "TŘEŠNIČKA NA DORTU"

Jedná se o využití moderního zařízení, které postupně zaznamenává data o celém prostoru. Výsledkem tohoto procesu je virtuální prohlídka nemovitosti. Tato metoda Vám umožní prohlédnout si daný prostor z pohodlí domova. Můžete se po prostoru pohybovat jednoduše pohybem myší u počítače nebo dotykem přes obrazovku Vašeho mobilu. Přitom se budete cítit tak, jako byste daný prostor právě procházeli.

Podívejte se s námi na využití Home Stagingu a 3D SCANU nemovitosti v praxi na následujícím odkazu.

https://my.matterport.com/show/?m=oXtRKPUkwv7